محصولات ارگانیک سکرد نیچر کامفورت زون

محصولات ارگانیک سکرد نیچر کامفورت زون

با پیشرفت علم و افزایش سطح فرهنگ و دانش جامعه، روز به روز، بر تعداد محصولات طبیعی و ارگانیک و مصرف کنندگان آنها افزوده می شود. چراکه باور بر این است، این محصولات علاوه بر عملکرد موثر در ارتقای سلامت، برای فرد و محیط زیست بی خطر هستند.

این مسئله سبب شده تا تعداد و تنوع این دسته از محصولات افزایش یابد. بطوریکه تقریبا بیش از ۸۰% محصولات ادعای طبیعی بودن دارند و کمتر محصولی پیدا می شود که تمام ترکیبات آن بطور خالص شیمیایی باشد!

اما آیا می دانستید محصول طبیعی و محصول ارگانیک مشابه نیستند؟ در واقع هر محصول طبیعی، لزوما ارگانیک نیست، این دو مبحث کاملا متفاوت می باشند.

محصولات طبیعی، محصولاتی هستند که حداقل فرآیندهای تولید را طی کرده و در تولید آنها تا جای ممکن از هورمون، آنتی بیوتیک یا عطر و طعم مصنوعی استفاده نشده است.

اما مفهوم واژه ارگانیک کمی پیچیده تر است! سلامت و ایمنی محصولات ارگانیک بسیار فراتر از آنچه هست که ما فکر می کنیم. محصولات ارگانیک علاوه بر توجه همه جانبه به سلامت مصرف کننده، موارد مربوط به سلامت محیط زیست را نیز رعایت می کنند.

محصولات ارگانیک، از ترکیباتی ساخته می شوند که تمامی مراحل کشت و تولید آنها برنامه ریزی شده و تعریف شده است. سلامت ترکیبات محصولات ارگانیک می بایست توسط سازمان های نظارتی که خاک را تجزیه و آزمایش می کنند، تایید شود.

بدین منظور، خاک می بایست از حداقل سه سال قبل از پرورش گیاه هیچگونه سم و آفت کشی دریافت نکرده باشد. محصولات ارگانیک علاوه بر آنکه حاوی هیچگونه سم، آفت کش، مواد شیمیایی و صنعتی نیستند، در تولید آنها از آنتی بیوتیک و هورمون نیز استفاده نشده است.

در این مقاله به بررسی جامع ویژگی محصولات ارگانیک می پردازیم و سپس به معرفی یکی از پرطرفدارترین گروه محصولات ارگانیک، یعنی محصولات لاین سکرد نیچر کامفورت زون می پردازیم.

اگر شما هم به سلامت پوست و موی خود و حفظ محیط زیست اهمیت می دهید در این مقاله با ما همراه باشید…

 

محصولات ارگانیک طبیعی

محصول ارگانیک چیست؟

درج شدن این اصطلاح روی یک محصول، بیانگر آن است که آن محصول با روش های تایید شده تولید شده است. این روش ها عبارت اند از رعایت تمام متد های فرهنگی، بیولوژیکی و مکانیکی که موجب ایجاد اختلال در چرخه ی تعادل منابع محیط زیست نمی شوند.

مصرف کودهای مصنوعی، لجن های فاضلاب، پرتوافکنی و متد مهندسی ژنتیک در تولید اینگونه محصولات مجاز نیست. ترکیبات مصرف شده در محصولات ارگانیک معمولا از گیاهان، میوها و سبزیجات برگرفته می شوند.

برای دریافت تاییدیه ارگانیک، یک محصول می بایست حداقل حاوی ۹۵% ترکیبات آلی و با منشاء ارگانیک باشد. (درصد باقی مانده ترکیبات را مینرال ها تشکیل می دهند مثلا تیتانیوم دی اکساید که در محصولات ارگانیک به عنوان SPF طبیعی استفاده می شود.)

ترکیبات آلی و با منشاء ارگانیک (organic origin) به چه معناست؟

ترکیبات آلی با منشاء ارگانیک، ترکیباتی هستند که کشاورزی آنها کاملا ارگانیک است. روند کشاورزی این محصولات همواره مورد بازرسی و کنترل قرار گرفته و بر اساس یک برنامه ی دقیق تنظیم شده است.

برای دریافت برچسب ارگانیک روی یک محصول، علاوه بر آنکه ترکیبات از گیاهان، سبزیجات و میوه ها بدست می آیند در طول کشاورزی آنها نیز نمی بایست از هیچگونه کود شیمیایی و سموم و آفت کش استفاده شده باشد.

همچنین استفاده از روش *GMO (تولید محصولات تراریخته) و هرگونه سموم و هورمون در تولید این محصولات غیر مجاز است.

*GMO: در این روش، سلول های موجود زنده (در خصوص محصولات پوستی، گیاه، سبزیجات، میوه ها و…) از بدن او خارج می شوند و در یک محیط ایزوله، ژن ها توسط روش های مهندسی تغییر می کنند و سپس مجددا ژن ها را وارد بدن آن موجود می کنند تا تبدیل به بخشی از سلول های او بشود و عملکرد و تاثیر مورد نیاز را تامین کند. این تغییرات می تواند موجب تولید فرآورده هایی شود که دارای صفات و ویژگی های بهتری است. اما بسیاری از دانشمندان معتقدند از آنجاییکه پیامد فرآورده های تراریخته هنوز به اثبات نرسیده، استفاده از آنها بالقوه خطرناک است.

 

مهمترین ویژگی های محصولات ارگانیک

مهمترین ویژگی محصولات ارگانیک عبارت اند از:

* حاوی حداقل ترکیبات غیر ارگانیک (کمتر از ۵%)

* هیچ ترکیب افزودنی غیرمجازی در این محصولات بکار نمی رود و اگر محصول حاوی افزودنی باشد، ترکیبی ارگانیک است.

* در تولید این نوع محصولات از ترکیبات تراریخته (مهندسی ژنتیک) استفاده نشده است.

* فرآیند کشت و کشاورزی، منابع ترکیبات ارگانیک می بایست از لحاظ زیست محیطی صحیح باشد و محیط را آلوده نکند.

* بسته بندی این نوع محصولات می بایست اکولوژی باشد. بدین معنا که از مواد قابل بازیافت در بسته بندی استفاده شود. (بسته بندی قابل بازیافت، جوهر گیاهی و…)

* محصولات ارگانیک باید دوستدار حیوانات و کروئلتی فری (بدون تست حیوانات) باشند بدان معنی که برای تست اثر بخشی، هیچ یک از ترکیبات و محصولات نباید روی حیوانات تست شوند.

با محصولات ارگانیک سکرد نیچر کامفورت زون آشنا شوید

لاین سکرد نیچر کامفورت زون (SACRED NATURE Comfort Zone) محصولات مراقبت از پوست متنوعی جهت پاسخ به تمام نیاز های پوست ارائه داده است. ارگانیک بودن تمام محصولات این گروه تایید شده است. سکرد نیچر کامفورت زون با دریافت برچسب ®Ecocert این ادعا را به همگان اثبات کرده است.

این گروه محصولات، دوستدار محیط زیست هستند و مفهوم دوستی با طبیعت در تمامی مراحل تولید و فرمولاسیون محصولات این گروه به چشم می خورد. مهمترین ویژگی های محصولات سکرد نیچر عبارت اند از:

* بسته بندی محصولات کاملا بازیافتی است.

* درب قوطی یا تیوپ محصولات از چوب توسکا تولید شده که برخلاف پلاستیک و مواد نفتی هیچ صدمه ای به محیط زیست وارد نمی کند.

* در تولید محصولات و حتی بسته بندی آنها از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده شده است.

گروه محصولات سکرد نیچر کامفورت زون، جوانی پوست را بدون هیچگونه عطر و رنگ مصنوعی، پارابن یا مواد شیمیایی مضر تضمین می کنند.

گروه محصولات سکرد نیچر کامفورت زون ترکیبی از موثر ترین مواد اولیه گیاهی هستند که کمک می کنند پوست مرطوب، احیا و سفت شود.

روغن بوریتی (Buriti Oil)، یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که التهابات پوست را کاهش داده و تعادل چربی پوست را باز می گرداند.

عصاره بوته پروانه ای (Butterfly Bush Extract)، یک ترکیب ضد التهاب قدرتمند است که خواص آنتی اکسیدانی موثری برای پوست فراهم می آورد.

روغن شی باتر ارگانیک، جوجوبا، ویتامین E و روغن دانه آفتابگردان علاوه بر تغذیه و رطوبت رسانی پوست، خواص آنتی اکسیدانی داشته و از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد حفاظت می کند.

ترکیبات محصولات سکرد نیچر کامفورت زون باعث شده تا این محصولات به راحتی برای حساس ترین پوست ها و خانم های باردار قابل استفاده باشد.

گروه محصولات سکرد نیچر کامفورت زون حاوی ۶ محصول فوق العاده است. این محصولات عبارت اند از:

کرم روز ضدپیری سکردنیچر کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کرم شب ضدپیری سکردنیچر کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

ژل کرم دور چشم سکردنیچر کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

فلوئید آبرسان سکردنیچر کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

روغن بدن سکردنیچر کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

استیک لب سکردنیچر کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

در مقالات بعدی به بررسی جزئی تر هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید