شوره سر چرب و درمان با شامپو فیتو اسکوام

شوره سر چرب و درمان با شامپو فیتو اسکوام

مراقبت از سلامت موها یکی از ضروری ترین موارد جهت داشتن موهایی زیبا و براق است. شوره سر، یکی از مشکلات رایج در میان افراد است که به دو شکل شوره چرب و خشک ظاهر می گردد.

شوره چرب با نام علمی”درماتیت سبورئیک” نوعی بیماری پوستی است که به طور میانگین بیش از ۵۰% جمعیت نوجوانان و بزرگسالان را به خود درگیر کرده است.

این بیماری پوستی اغلب با التهابات و خارش های مداوم کف سر همراه است. از جمله مهمترین نشانه های درماتیت سبورئیک می توان به ایجاد پوسته های زرد رنگ به شکل شوره روی پوست کف سر اشاره کرد.

در این مقاله به بررسی جامع علل بیماری درماتیت سبورئیک (شوره سر چرب) و درمان آن با شامپو فیتو اسکوام فیتو می پردازیم. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

سپس بر اساس بررسی بازخورد مصرف کنندگان این محصول به نقد و بررسی آن خواهیم پرداخت.

شوه سر

 

درماتیت سبورئیک چیست؟

پوست بطور مداوم با ریزش سلول های مرده و احیای سلول های جدید خود را بازسازی می کند. این عمل ریتم و سرعت مشخصی دارد. اگر ریتم این نوسازی از حالت طبیعی خارج شود و با سرعت بیشتری انجام شود شوره سر ایجاد می گردد.

شوره چرب (درماتیت سبورئیک) اغلب به صورت پوسته های درشت و زرد رنگی از کف سر جدا می شوند و در مواقعی که درمان نشوند با خارش های شدیدی همراه هستند که اغلب برای افراد آزار دهنده می باشد.

 

علل موثر در ایجاد درماتیت سبورئیک ( شوره سر چرب)

درماتیت سبورئیک مسری نیست و خطری برای سلامت فرد ایجاد نمی کند. شکل گیری شوره چرب می تواند با عوامل بسیاری در ارتباط باشد. علل زیر از جمله مهمترین عوامل موثر در ایجاد شوره سر هستند:

* مخمر مالاسازیا:

مخمر مالاسازیا نوعی قارچ پوستی است که در نواحی چرب رشد می کند. این نوع قارچ باعث تحریک میکرو التهابات پوست سر می شود.

*میکرو التهابات پوست سر چیست؟ 

میکرو التهابات، در حقیقت التهابات خفیف پوست هستند بطوریکه اغلب اوقات آزمایشات بالینی آنها را نشان نمی دهند. پوست در مواجهه با این التهابات با نشانه های سوزش و خارش همراه می گردد و در صورت تحریک بیشتر خارش های شدید، عفونت و قرمزی در پوست سر نمایان می شود.

* ژنتیک 

بطور میانگین، کودکان بیشتر تحت تاثیر این بیماری قرار می گیرند. درماتیت سبورئیک در نوزادان یک وضعیت پوستی موقت است و اغلب تا سن ۳ سالگی با مراقبت صحیح بطور کامل از بین می رود.

پوسته های ضخیم زرد رنگ در نواحی سر، پشت گوش و حتی پیشانی می تواند نشانه هایی از درماتیت سبورئیک باشد که در نوزادان به بیماری کلاه گهواره شناخته می شود. جهت آشنایی بیشتر با درماتیت سبورئیک در نوزادان به مقاله بیماری کلاه گهواره و شامپو کف نوزادان موستلا مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید) 

از دیگر عوامل موثر در ایجاد درماتیت سبورئیک می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

* تغییرات هورمونی

* استرس

* رژیم غذایی نامناسب

* مصرف الکل

* شرایط آب و هوایی

 

راه حل درمان درماتیت سبورئیک با فیتو

یکی از بهترین انتخاب هایی که می تواند به طور کامل پوسته و شوره سر چرب را بهبود بخشد استفاده از شامپو ضد شوره اسکوام فیتو (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید) می باشد.

این شامپو توسط کمپانی فیتو، بطور خاص برای شوره و پوست سر چرب فرموله شده است و بطور کامل این وضعیت را بهبود می بخشد.

تمامی ترکیبات شامپو ضد شوره اسکوام فیتو ۱۰۰% گیاهی، و برگرفته از مواد طبیعی و سالم است. همچنین این محصول با اثر التیام بخشی تمامی التهابات پوست سر را بطور کامل از بین می برد.

روش مصرف شامپو فیتو اسکوام فیتو

۲ تا ۳ بار در هفته مقداری از شامپو را به مدت ۴ هفته روی موهای نم دار و پوست سر ماساژ داده و آبکشی نمایید. این عمل را تکرار کنید و اجازه دهید کف شامپو به مدت ۲ دقیقه روی پوست سر بماند و سپس خوب آبکشی نمایید.

مزایای استفاده از شامپو فیتو اسکوام فیتو

_ متعادل کننده غدد چربی ساز (سبوم) پوست سر

_ درمان پوسته ریزی و شوره چرب

_ درخشش در تارهای مو بدون ایجاد حس چربی

_ تسکین دهنده خارش و التهابات پوست سر

_ افزایش رطوبت در تارهای مو

_  ایجاد حس سبکی و طراوت در تارهای مو

_ احیا کننده لایه محافظ (بریر) پوست سر

 

ترکیبات کلیدی شامپو فیتو اسکوام فیتو

_ فلفل سیاه: رفع باکتری و قارچ های ایجاد کننده شوره سر

_ چوب گویان: تسکین دهنده التهابات ناشی از قارچ

_ عصاره سافوراژاپونیکا: پیشگیری از بازگشت مجدد شوره و ایجاد حس آرامش پوست سر

_ روغن فندق: درخشان کننده و ایجاد حس لطافت در تارهای مو

_ %۵۵ کلونیدین: آرام کننده خارش مداوم پوست سر

_ دارای اسانس رزماری، کاجی پوت، چوب چای

 

مزایا و معایب شامپو فیتو اسکوام فیتو

“نقد درج شده بر اساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

مصرف کنندگان اظهار داشته اند استفاده از این شامپو تار های مو را نرم و لطیف می کند. همچنین بعد از هر بار استفاده درخشش ویژه ای در موها ایجاد می شود.

این شامپو رایحه بسیار ملایم و خوبی دارد و اکثر مصرف کنندگان از رایحه گیاهی و ملایم این شامپو رضایت داشته اند.

این شامپو با اثر تسکین بخشی، خارش و التهابات کف سر را به طور ویژه ای کاهش می دهد.

بر اساس نظر مصرف کنندگان این شامپو بافت غلیظی دارد.

شامپو اسکوام فیتو یک محصول مناسب جهت کنترل و رفع شوره چرب است اما تاثیر چندانی بر متعادل کردن چربی کف سر ندارد.

 

نکاتی در مورد درماتیت سبورئیک 

_ در صورتیکه درماتیت سبورئیک شدید باشد امکان دارد پزشک متخصص کتوکونازول و یا مترانیدازول و یا اسید آزلائیک تجویز کند که برای از بین رفتن قارچ مالاسزیا که از علل اصلی درماتیت سبوروئیک می باشد بسیار موثر می باشد.

_ در صورت داشتن شوره های مقاوم به درمان می توان شامپو فیتواسکوام اینتنس (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید) را مورد مصرف قرار داد. به طوریکه به مدت دو هفته هفته ای دوبار به عنوان شوینده مناسب استفاده گردد.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید