انواع راش نوزادان و مراقبت با محصولات موستلا

انواع راش نوزادان و مراقبت با محصولات موستلا

نوزادان دارای پوست نرم و لطیف هستند.  این ظرافت تا سن ۳ سالگی می تواند پوست را در معرض آسیب و تحریکات پوستی قرار دهد!

راش (rash) در پوست حساس نوزادان بسیار رایج می باشد و خود را به صورت ناهمواری های قرمز رنگ و گاهی همراه با خارش های آزار دهنده نشان می دهد.

به طور کلی، راش به هرگونه تغییر در رنگ و بافت پوست اطلاق می گردد. تماس مداوم پوست با مواد آلرژن و یا آب، پوست را تحریک و در معرض ابتلا به انواع راش پوستی قرار می دهد.

در این مقاله به بررسی انواع راش پوستی و مراقبت های آن با محصولات موستلا با شعار “دوستدار پوست کودک و نوزاد” می پردازیم.

 

mustela

انواع راش پوستی در نوزادان

با تولد نوزاد ناهمواری هایی روی پوست برخی نوزادان ایجاد می شود که اصطلاحا راش نامیده می شود. این موضوع یک امر طبیعی است و در اکثر مواقع نگران کننده نمی باشد.

راش در نوزادان می تواند محدود به ناحیه ی خاصی از پوست بدن شود و گاهی سراسر بدن نوزاد را از جمله دست و پا ها و حتی صورت نوزاد را درگیر می کند. رایج ترین اشکال راش پوستی در نوزادان عبارت اند از:

* آکنه نوزادان

آکنه در نوزادان، به صورت دانه های قرمز رنگی بر روی پوست نوزاد تازه متولد شده ظاهر می شود. این آکنه ها می توانند تا حدودی شبیه آکنه در افراد بالغ باشند اما تا مرحله سفید و یا سیاه شدن پیشرفت نمی کنند.

آکنه در نوزادان معمولا به صورت پراکنده در صورت یا در یک ناحیه از پوست نوزاد دیده می شود. هورمون های بارداری که از شیر مادر به نوزاد منتقل می شود می تواند علت اصلی آکنه روی پوست نوزاد باشد. درمان آکنه نوزادان ممکن است هفته ها و ماه ها به طول بینجامد.

* خشکی پوست نوزادان

پوست خشک، در نوزادان بسیار شایع می باشد. این نوع راش پوستی، در کودکان و بزرگسالان به صورت پوسته هایی در نواحی صورت و یا بدن ظاهر می گردد.

پوست خشک در نوزاد می تواند در اولین سال تولد نوزاد بسته به نوع و جنس پوست و آب و هوای محیطی که در آن زندگی می کند شکل گیرد. همچنین ممکن است پوست خشک ناشی از کمبود رطوبت باشد.

پوست خشک تا حدی تحریک پذیر و حساس هم هست و نشانه های خشکی پوست به شکل تورم و قرمزی بر روی پوست نمایان می گردد. بهترین روش درمان برای اینگونه راش پوستی، استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان می باشد.

در این مورد پیشنهاد موستلا: لوسیون تغذیه کننده و نرم کننده بدن (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

* میلیا نوزادان

علت میلیا در نوزادان ناشناخته است. میلیا اغلب با آکنه اشتباه گرفته می شود و معمولا با تولد نوزاد بر روی قسمت هایی از بینی، اطراف چشم و… ظاهر می گردد؛ در حالی که آکنه بعد از دو تا چهار هفته خود را نشان می دهد.

برخلاف آکنه، میلیا با التهاب و تورم همراه نمی باشد.

همانطور که بعد از تولد، نوزاد به محیط جدید خود عادت می کند و دمای بدن او متعادل می گردد میلیا نیز با مراقبت های صحیح از بین می رود.

یکی از بهترین مراقبت ها در جهت پیشگیری و درمان این گونه راش پوستی در نوزادان، استفاده از یک پاک کننده ملایم می باشد که ضمن فراهم آوردن پاکیزگی به طور ویژه از لایه محافظ پوست مراقبت کند.

در این مورد پیشنهاد موستلا: محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

* کلاه گهواره نوزادان

کلاه گهواره، پس از یک و یا دو ماه بعد از تولد بر روی پوست برخی نوزادان به شکل پوسته های چرب و زرد رنگی ظاهر می گردد. کلاه گهواره اغلب پوست سر نوزاد را درگیر می کند. به همین علت، به این عنوان شناخته می شود.

کلاه گهواره علاوه بر سر، ممکن است زیر بغل، زیر گوش، صورت و گردن نوزاد را نیز درگیر کند.

برای آشنایی کامل با بیماری کلاه گهواره، به مقاله بیماری کلاه گهواره و شامپو کف نوزادان موستلا مراجعه شود. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید)

* اگزما نوزادان

اگزما می تواند ناشی از اختلال در لایه هیدرولیپد (بریر) پوست باشد. نشانه های آن با خارش و پوسته ریزی همراه است. این گونه راش پوستی معمولا به هنگام تماس با عوامل تحریک کننده مثل گرد و غبار، حیوانات، بافت خشن لباس و… ظاهر می شود.

پیشگیری از اگزما با استفاده از کرم های مرطوب کننده به راحتی امکان پذیر است فقط کافیست چند بار در روز از آنها استفاده شود. رطوبت رسان ها یک لایه محافظ بر روی پوست نوزاد ایجاد می کنند و مانع از تحریکات پوستی می گردند.

برای آشنایی کامل با اگزما، به مقاله پوست آتوپیک نوزادان و محصولات استلاتوپیا موستلا مراجعه شود. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید)

* عرق سوز نوزادان

عرق سوز نوزاد به صورتی است که قسمت های  بدن نوزاد قرمز می شود. این نوع راش پوستی ممکن است با آکنه اشتباه گرفته شود.

عرق سوز در نواحی ای از بدن نوزاد شکل می گیرد که در معرض گرمای بیشتری قرار دارد مانند زیر گردن، زیر بغل، ناحیه پوشک و…

برای درمان عرق سوز نوزاد بهتر است پوست نوزاد را خنک نگه داشت. زیرا حرارت، عرق سوز نوزاد را شدت می بخشد. برای درمان آن می توانید از حمام آب ولرم همراه با حوله نرم کمک گرفت.

* راش پوشک نوزادان

نوعی از راش پوستی نوزاد که از واکنش های آلرژیک و عفونت ناشی می شود به نام راش پوشک در نوزادان شناخته می شود.

برای درمان راش پوشک نوزاد بهتر است اجازه دهید تا هوا به نواحی پوست برسد و برای مدتی اجازه دهید که نوزاد برای مدتی بدون پوشک و لباس باشد.

همچنین برای تسریع در درمان راش پوشک نوزاد، از کرم ویتامین بریر ۱-۲-۳ استفاده شود. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

* کهیر نوزادان

نشانه های کهیر بر روی پوست نوزاد به صورت پوسته پوسته و تاول ظهور میابد. نواحی پوست به رنگ قرمز و صورتی و متورم است که مرکز آنها سفید می باشد.

کهیر به طور معمول نتیجه یک واکنش آلرژیک می باشد و بهترین روش درمان آن، شناسایی آلرژن ها می باشد. زیرا پوست حساس نوزاد همیشه در معرض آلرژن ها قرار می گیرد. جهت پیشگیری و درمان:

_ از یک محصول ملایم برای شستشوی صورت و بدن نوزاد استفاده شود.

_ غذا و یا نوشیدنی که کودک به آن حساسیت می دهد را از برنامه غذایی حذف کنید.

_ حیوانات خانگی را از محیط زندگی نوزاد دور کنید.

_ کودک را در معرض گرده گل، چمن، گرد و غبار که ممکن است نوزاد به آن حساسیت دهد قرار ندهید.

_ در مواردی که کهیر نوزاد شدید است و تنفس او با خس خس همراه است به نزدیکترین بیمارستان مراجعه کنید.

* آفتاب سوختگی نوزادان

تقریبا تمامی افراد با آفتاب سوختگی آشنا هستند. پوست حساس نوزادان نیز گاهی به آفتاب سوختگی دچار می شود. بنابراین حفاظت پوست نوزاد از اشعه مضر خورشید بسیار مهم می باشد.

“در این مقاله سعی شد به بخشی از راش های پوستی اشاره شود اما نمی توان ادعا کرد فهرست جامعی ارائه شده است و بهتر است برای شناخت بیشتر بیماری های پوستی نوزاد خود به پزشک متخصص مراجعه نمایید.”

 

بهترین روش های مراقبتی، جهت درمان راش پوستی در نوزادان

اولین گام در درمان راش پوستی که به اشکال و اندازه های متفاوت بر روی پوست نوزاد ظاهر می شود شناسایی نوع راش است که در ابتدای مقاله به برخی از آنها اشاره کردیم؛ همچنین نگهداری نوزاد در شرایط مناسب و راحت، گامی مهم در پیشگیری از شدت راش پوستی می باشد.

_ از شوینده های ملایم جهت شستشوی نوزاد استفاده نمایید.

_ با ناحیه آسیب دیده پوست نوزاد بسیار ملایم برخورد کنید و نواحی درگیر راش را به هیچ وجه نخارانید.

_ نوزاد را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. زیرا اشعه های خورشید می تواند راش پوستی را خشک و تحریک و خارش آنها را زیاد کند.

_ استفاده از وان آب گرم همراه با چند قطره روغن می تواند تسکین دهنده پوست نوزاد باشد و احساس خوبی را به نوزاد منتقل کند.

_ هنگامی که نواحی پوست نوزاد مثل لگن و یا زیر گردن، بثوراتی مشاهده کردید بهتر است لباس او را تعویض و لباس آزاد تری برای نوزاد انتخاب کنید.

_ راش پوستی، اغلب موجب ایجاد احساس خشکی، خارش و .. در پوست نوزاد می شود. با استفاده از یک پارچه مرطوب نواحی خارش دار را مالش دهید.

_ در سنین ۶ ماه به بالا می توانید از دوز ضعیف استامینوفن یا ایبوبروفن با هماهنگی پزشک متخصص استفاده نمایید. این عمل می تواند به کاهش تورم و و درد راش پوستی نوزاد کمک کند.

_ بوسه و آغوش مادر قطعا از خارش و درد راش پوستی نوزاد نمی کاهد. ولی این عمل باعث می شود نوزاد غرق در آرامش گردد.

 

راش پوستی در چه شرایطی نگران کننده می باشد؟ 

احتمال بروز خارش بر روی پوست حساس نوزادان که دارای راش پوستی هستند وجود دارد. اما گاهی واکنش های آلرژیک که شوک آنافیلاکتیک نامیده می شود می تواند تهدید کننده زندگی نوزاد و نیازمند مراجعه فوری به پزشک متخصص باشد.

_ اگر با ظهور راش پوستی، نشانه های دیگری از جمله، خس خس در راه تنفسی نوزاد، سرفه، تب، کاهش در اشتها، عصبانبت، عطسه مداوم، مشاهده کردید، فورا به نزدیکترین بیمارستان مراجعه کنید.

_ راش پوستی نوزاد اگر با عفونت و درد همراه باشد، خطرناک است و می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی باشد. از جمله نشانه های عفونت، می توان به خونریزی نواحی درگیر راش، ترشح مایع زرد، ظهور نقاط قرمز و یا بنفش در اطراف ناحیه راش پوستی نوزاد اشاره کرد.

_ اگر نشانه های راش در سراسر بدن کودک مشاهده شد و یا این نشانه ها به صورت ناگهانی ظاهر گشت بهتر است به پزشک مراجعه گردد و تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد.

_ راش پوستی که بلافاصله با خوردن نوعی دارو و یا یک ماده غذایی شکل بگیرد، همچنین راش هایی که با سرگیجه و یا غش نوزاد همراه باشد. بسیار خطرناک می باشند.

 

راه حل موستلا برای مراقبت و درمان راش پوستی نوزادان 

یکی از بهترین انتخاب ها برای پیشگیری و درمان راش پوستی نوزادان استفاده از محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا می باشد. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

این محصول برای پوست حساس نوزادان که در معرض راش پوستی هستند یک پاک کننده ملایم و ایده آل می باشد. این محصول به طور موثر از خشکی و واکنش های آلرژیک جلوگیری می کند.

محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا، فاقد پارابن، فتالات، فنوکسی اتانول می باشد. این محصول از ۹۸% مواد اولیه طبیعی برای به حداقل رساندن واکنش های آلرژیک بهره گرفته است.

** مزایای استفاده از محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا

* پاک کننده ی صورت، بدن و چشم نوزاد بدون ایجاد تحریکات و سوزش های پوستی.

* پاک کننده ی نواحی ظریف و حساس پوست از جمله ناحیه پوشک نوزاد.

* لایه فوقانی پوست نوزاد را نرم و مرطوب می کند و تحریکات پوستی را تسکین می بخشد.

* پوست کودک را کاملا تمیز و شاداب نموده و رایحه منحصر بفردی را بر جای می گذارد.

* محافظ لایه هیدرولیپیدی پوست و دارای فرمول اختصاصی برای به حداقل رساندن واکنش های آلرژیک می باشد.

 

بررسی محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا از دید مصرف کنندگان

به طور کلی می توان گفت بیشتر مصرف کنندگان این محصول، از محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا رضایت کامل داشته اند.

مصرف کنندگان اظهار داشتند این محصول به بهبود اگزمای پوستی نوزادانشان کمک زیادی کرده است. حتی بسیاری از والدین معتقدند محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا یک نجات دهنده زندگی می باشد.

این محصول به خوبی آسیب های وارده به ناحیه پوشک را بهبود می بخشد و به طور کامل کودک را تمیز می کند.

شمار زیادی از والدین اظهار داشتند آکنه نوزاد بعد از چند روز به طور کامل از بین رفته و بر این باور بودند که محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا باید مورد استفاده روزانه نوزادان قرار گیرد.

این مصرف کنندگان اعلام کرده اند آکنه نوزادشان بعد از ۲ تا ۳ هفته استفاده مداوم به طور کامل از بین رفته و قادر است هر گونه قرمزی گونه، چانه و.. را به طور کلی بهبود بخشد.

همچنین والدین از رایحه دلپذیر این محصول بسیار رضایت داشتند.

والدین اظهار داشتند این محلول، جایگزین مناسب برای دستمال مرطوب می باشد و چسبندگی پوست نوزاد را به طور کامل از بین می برد.

 

مطالعات بالینی محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا

آزمایشاتی با حضور ۶۰ کودک در سنین زیر ۳ ماه صورت گرفت و اثر بخشی آن طی ۳ هفته تایید شد.

%۱۰۰ از مصرف کنندگان اظهار داشتند به آرامی پوست نوزاد و کودک تمیز می شود و واکنش های آلرژیک پوست نوزاد به حداقل می رساند.

 

ترکیبات کلیدی محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا

_ آووکادو: مرطوب کننده طبیعی پوست و محافظ لایه باریر نوزاد

_ عصاره برگ آلوئه ورا: آرام کننده پوست نوزاد

_ سورفکتانت های خفیف: پاک کننده آرام، بدون بر جای گذاشتن خشکی بر روی پوست

_ آلانتوئین: این ترکیب به عنوان نرم کننده پوست نوزاد و کودک می باشد.

 

شیوه مصرف محلول پاک کننده فیزیو ب ب موستلا

مطابق ویدئو، یک تکه پنبه را به محلول فیزیو ب ب آغشته کرده، صورت، بدن و یا ناحیه پوشک نوزاد را به راحتی پاک کنید.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما

برچسب ها:
پیام بگذارید