نمایش: (1174)

جوش بدن و محصولات درمانی

تابستان فصل گرمی است که دغدغه های پوشش خنک را بیش از همیشه مطرح می کند تا از تعرق کمتر و خنکای بیشتری لذت ببریم.

اما اگر دچار جوش روی پوست بدن خود باشید، به هنگام استفاده از این دست لباس ها، قطعا اعتماد بنفس شما دچار آسیب می شود.

بدون شک، بحث آکنه یکی از مباحث اصلی در مراقبت از پوست و فرآورده های آرایشی و زیبایی است. هرچند که آکنه بدن به عنوان یک مشکل آرایشی در نظر گرفته نمی شود، اما شدت تظاهرات آن به حدی است که به عنوان یک شکایت متدوال از نقطه نظر زیبایی مطرح می شود.

بیشتر کسانی که از آکنه صورت رنج می برند، از این مشکل روی بدن، علی الخصوص کمر، شانه و کتف شکایت دارند.این مشکل آنقدر برخی افراد را درگیر خود کرده است که آنها را از رفتن به استخر یا دیگر اماکن عمومی باز می دارد.

جوش های بدن را تقریبا در 4 دسته می توان جای داد:

1-جوش های کتف و پشت کمر   2-جوش سینه و گردن   3-جوش بازوها و شانه   4-جوش ران و ساق پا

 

برای درمان جوش بدن ما 3 دسته راهکار به شما پیشنهاد می کنیم:

1-تصحیح شیوه زندگی اعم از پوشش و غذا و .....

2-پیشگیری به واسطه عدم استفاده از محصولات نامناسب

3-درمان بوسیله محصول حاوی ماده موثره در درمان جوش بدن

 

غدد سباسه یا چربی در تمامی نقاط بدن به جز کف دست و پا منتشر هستند، تعداد آن ها در ناحیه صورت، سینه و بالای کمر بیشتر از دیگر نواحی است. این نواحی در بروز آکنه مستعد تر هستند.

فولیکول مو، ساختمان لوله ای شکل باریک است که مو از آن به طرف خارج رشد می کند. هرفولیکول مو دارای تعدادی غدد سباسه متصل به آن می باشد، در طی آکنه، سلول های در حال تکثیر، در فولیکول افزایش می یابد و مقدار مواد چرب و کراتینی افزایش یافته که به آسانی قادر به خارج شدن از فولیکول و آمدن به سطح پوست نمی باشد و در نتیجه منجر به جوش های ناوشایند بدن می شود.

1- تصحیح شیوه زندگی اعم از پوشش و غذا...

- عدم استفاده از کوله پشتی و لباس های تنگ و شلوارهای جذب که از نخ و پنبه در آن ها کمتر استفاده شده است زیرا عرق و چربی را جذب می کنند و منافذ بدن را مسدود کرده و منجر به افزایش سایز غدد سباسه و در نهایت ظهور کمدون یا جوش می شود.

- عدم استفاده از مواد غذایی چرب، شور و مصرف آب کافی در طول روز

- عدم استفاده از تیغ برای زدودن موها به دلیل جا به جا و پخش کردن باکتری هایی که تاثیر به سزایی در وخیم تر کردن اوضاع دارند. ترجیحا از تیغ های یکبار مصرف استفاده کنید و یا هربار قبل از استفاده از تیغ ان را بجوشانید تا ضدعفونی گردد یا از الکل برای ضدعفونی کردن ان استفاده کنید.

- بعد از رفتن به استخر و مکان های عمومی و ورزش کردن حتما با شوینده مناسب بدن خود را بشویید.

- از اسکراب استفاده کنید زیرا به باز کردن منافذ و از بین بردن پوست مرده و لایه برداری کمک می کند.

 

2-پیشگیری به واسطه عدم استفاده از محصولات نامناسب

مصرف برخی از مواد آرایشی می تواند در افراد مستعد باعث بروز کومدون شود. به طور معمول، فراورده های آرایشی حاوی مواد چرب ( بویژه امولینت های مسدود کننده) می تواند باعث انسداد منافذ پوستی و مانع از تخلیه طبیعی ترشحات سموم شود، از این رو فرآورده ها پتانسل ایجاد کمدون و آکنه را دارند.

پس در انتخاب شوینده و لوسیون سازگار با پوست بایستی دقت شود و از فرآورده های نامرتبط با نوع پوست بدن خود، خودداری گردد که در بحث بعد به فرآورده های مناسب این نوع پوست اشاره گردیده است.

در زمان استفاده از ضد آفتاب و افترسان دقت دوچندان شود که از محصولات چرب استفاده نشود. در این زمینه ضدافتاب مناسب و پیشنهادی ما، ضد آفتاب فیوژن ژل اسپرت و اسپری ضدآفتاب و اسپری افترسان ایزدین است که کاملا غیرچرب هستند.

 

3-درمان به وسیله محصول حاوی ماده موثر در درمان جوش بدن

قدم اول استفاده از شوینده های مخصوص بدن های دارای آکنه است که در درمان آکنه می تواند مناسب باشند، مانند شوینده آکنه بادی مورد که بدلیل لایه برداری و پاک کنندگی عمیق، از تجمع مواد چرب و کراتینی در قاعده فولیکول مو جلوگیری می کند و به پوست اجازه تنفس داده و جوش های بدن را کنترل و درمان می کند، خاصیتی که این محصول را منحصربه فرد کرده است، این است که ضمن درمان جوش و پاک کنندگی عمیق و لایه برداری، پوست بدن خشک و دچار التهاب نشده چون این محصول التیام بخش می باشد.

ژل شوینده کراکنیل دوکری

شوینده دیگری که افراد دارای آکنه بدن می توانند استفاده کنند ژل شوینده کراکنیل دوکری  فرانسه است که در گروه محصولات پوست چرب و مستعد آکنه دوکری قرار دارد و شوینده ای غیر صابونی با پایه گیاهی و مکمل در درمان آکنه است.

قدم بعدی استفاده از محصولات درمانی است که سبب درمان آکنه و پیشگیری از بروز مجدد آن می شوند مانند لوسیون آزلاک سسدرما از برند اسپانیایی سسدرما است، این محصول در گروه محصولات آزلاک آکنه/ رزاسه قرار دارد.محصولات آزلاک درمان موثر پوست های حساس، قرمز و مستعد آکنه هستند.

اسپری کلاریفائینگ بدن مورد

این محصول از برند دکتر مورد آمریکایی، در گروه درمانی آکنه قرار دارد، محصول درمانی آکنه با جدیدترین فرمول طراحی شده بر پایه ی دانش سلولارواتر حاوی هیدروژن پراکساید، سالیسیلیک اسید و شیرین بیان

محصولات پیشنهادی توسط مشاورین اویرو را در قسمت پایین صفحه ملاحظه فرمایید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو بصورت آنلاین در ارتباط باشید.

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*