نمایش: (603)

درمان ریزش مو با جی اف لازارتیک

ریزش مو یک مشکل اجتناب ناپذیر است. اما می توان با یک سری مراقبت های ویژه آن را متوقف نمود.

ریزش مو گاهی اوقات هیچ علت شناخته شده ای ندارد. بنابراین زمان را برای یافتن علت از دست ندهید و به محض مشاهده اولین علائم ریزش مو، پیش از آنکه دیر شود و ریزش موی شما پیشرفت کند اقدام به درمان کنید.

ریزش مو دقیقا چیست؟

هر تار مو از زمان تولد خود وارد یک چرخه حیات طبیعی می شود. در این چرخه یک تار مو متولد می شود، زندگی می کند، رشد می کند و در نهایت می میرد و از ریشه جدا می شود.

به طور متوسط، روزانه عمر 30 تا 60 تار مو به پایان می رسد بنابراین این میزان ریزش، طبیعی است و نباید نگران آن بود، اما مشکل زمانی ایجاد می شود که چرخه طبیعی رشد مو مختل می شود و مو زود تر از زمان موعد می میرد.

آناژن - کاتاژن - تلوژن - جی اف لازارتیک

چرخه طبیعی رشد مو

1-          فاز رشد ( آناژن ) : دوره تولد مو، هر تار مو از ریشه خارج شده و شروع به زندگی و رشد می کند.

2-          فاز تحول ( کاتاژن ) : مرحله خواب مو، در این فاز رشد مو متوقف شده و اکسیژن رسانی و تغذیه رسانی به مو متوقف می شود و مو آماده ریزش می شود.

3-          فاز استراحت ( تلوژن ) : مرحله مرگ مو، در این مرحله مو از کف سر جدا شده و پیاز مو، خود را برای تغذیه رسانی به ریشه مو جدید و تولد مو تازه مو آماده می کند.

با توجه به توضیحات بالا، حتما متوجه شدید که هر روز تعدادی از مو ها ( میانگین 30 تا 60 تار مو ) در فاز استراحت قرار می گیرند و به طور طبیعی می افتند که این تعداد بسیار نرمال است.

اما گاهی اوقات برخی عوامل مثل آسیب های روانی، خستگی و عدم تعادل می تواند مراحل چرخه بالا را تحت تاثیر قرار دهد به این ترتیب شما شاهد ریزش شدید مو و یا عدم رویش موهای خود خواهید بود.

زمان لازم برای درمان و اصلاح چرخه رشد مو حداقل 3 ماه است، بنابراین تمام درمان های ضد ریزش مو نیز می بایست حداقل 3 ماه ادامه یابند.

هیچ ریزش مویی را بدون درمان رها نکنید!

ریزش بیش از 100 تار مو در روز یک هشدار جدی است، حتی پیش از ظاهر شدن آثار ریزش مو، جی اف لازارتیک توصیه می کند هر 3 ماه به طور منظم روند ریزش و رشد مو های خوذ را کنترل کنید و  در صورت لزوم هر چه زودتر اقدام به درمان کنید.

بهترین روش درمان و مراقبت مو، توجه همزمان به نیاز های درونی مو ( تغذیه ریشه مو ) و مراقبت در برابر آسیب های بیرونی مو ( تغذیه ساقه مو ) است.

 

دلایل ریزش مو چیست؟

آنچه واضح است همه افراد به یک میزان ریزش مو را تجربه نمی کنند، برخی افراد به طور ذاتی مستعد به ریزش مو هستند و به طور مداوم شاهد کم شدن حجم مو های خود هستند.

البته نقش فاکتور های خارجی بر ریزش مو را هم نمی توان کتمان کرد. ریزش موی شدید معمولا به دنبال یک شوک و یا یک بی نظمی در سیستم ایمنی بدن در اثر موارد زیر ایجاد می شود :

استرس، ابتلا به برخی بیماری ها، نقص های مادرزادی هنگام تولد، استراحت ناکافی، فقر تغذیه ای، آلودگی و دود سیگار و قلیان، عدم تعادل میزان ترشحات هورمونی و هر عامل دیگری که که متابولیسم بدن را مختل می کند.

مسائل ذکر شده همگی از درون بر روی بدن تاثیر می گذارند، گاهی اوقات آسیب به ساقه موها، خشکی های شدید، شکننده شدن موها، شوره و چربی کف سر نیز می توانند سبب ریزش مو شوند.

چربی بیش از اندازه و کنترل نشده کف سر مانع جذب اکسیژن توسط ریشه موها شده و موها را مستعد به ریزش می نماید.

هم چنین از عوامل محیطی به عنوان یک عامل اساسی دیگر نمی توان غافل شد، تغییرات آب و هوایی بی شک روی تعادل بدن موثر است، معمولا در فصل پاییز و زمستان میزان ریزش مو تا 25% افزایش می یابد.

بطور کل، ریزش مو، هر طور که باشد، و به هر دلیلی ( درونی، خارجی و یا محیطی ) نشانه ای از عدم تعادل جدی در سیستم بدن ماست، پیش از انتخاب روش درمان، عامل اصلی ریزش مو را شناسایی و حذف کنید.

چگونه ریزش مو را درمان کنیم؟

ریزش مو در حقیقت به دلیل اختلال در چرخه رشد موست که با یک سری مراقبت های خاص درمان می شود.

در درجه اول بررسی کنید و عامل اصلی ریزش مو را یافته و متوقف کنید اما از آنجایی که گاهی ممکن است ریزش مو هیچ دلیل علمی خاصی نداشته باشد، بهترین توصیه آن است که به محض مشاهده اولین نشانه های ریزش، اقدام به پیشگیری و درمان آن کنید.

گروه محصولات ضد ریزش جی اف لازارتیک با پاسخگویی به نیاز های تغذیه ای ریشه ای و ساقه ای به کمک شما می آیند!

رنج تخصصی محصولات ضد ریزش جی.اف لازارتیک شامل سه محصول اصلیست که در ادامه به تشریح معرفی شده اند.

شامپو ضد ریزش استیمولاکتین 21

این شامپو به افراد دارای مو های بی جان و کدر توصیه می شود، و هر کسی که به صورت دوره ای دچار ریزش مو شدید می شود.

گیاه گلیکوپروتئین دارای اثر محرک بر تنفس بافت است، میکروکپسول های فسفولیپید شامل مواد موثره استخراج شده از دانه های دریایی و هم چنین هوموتائورین است لذا سبب رشد مجدد مو می شود.

ترکیب استخراج شده از سیلانول دارای اثر مبارزه با پیری پوست و افزایش تراکم مو است.

شامپو استیمولاکتین جی اف دارای آثار ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، و ترمیم کنندگی نیز می باشد که سبب تغذیه مو می شود.

برای حداکثر تاثیر گذاری، حداقل به مدت 3 ماه، همراه با اسپری و ویال احیا کننده استفاده شود.

اسپری ضد ریزش استیمولاکتین 21

این اسپری بدون چربی، به افراد دارای موهای بی حال و کم حجم ( به خصوص در ناحیه فرق سر ) به منظور مبارزه با ریزش موی شدید و ریزش موهای بر اثر کم خونی توصیه می شود.

این محصول هیچگونه چربی ندارد، سینالون یک فاکتور اساسی در فعالیت سلولی پیاز مو محسوب می شود که در میزان مقاومت ریشه مو نقش اساسی دارد،

مصرف منظم این محصول سبب پیشگیری و درمان ریزش مو شدید شده و هم چنین سبب کنترل میزان ترشح چربی می شود.

سینالون و آمینواسید دو ماده موثره موجود در اسپری استیمولاکتین 21 به سرعت سبب بازسازی سلامت مو ها، پیشگیری و درمان ریزش و هم چنین افزایش رشد مو می شود.

برای حداکثر تاثیر گذاری، حداقل به مدت 3 ماه، مستقیما بر روی کف سر اسپری کنید و به آرامی ماساژ داده، حداقل تا 12 ساعت نشویید. تعداد دفعات مصرف هفتگی را برا اساس میزان ریزش انتخاب کنید.

ریزش مو شدید : مصرف روزانه

ریزش مو متوسط : 3 بار در هفته ( ترجیحا یک روز در میان )

پیشگیری و درمان ریزش موضعی : 2 بار در هفته با تمرکز بر نقاط مستعد به ریزش

ویال احیا کننده استیمولاکتین 21

این محصول سبب تقویت ریشه مو، تحریک رشد مجدد مو و افزایش ضخامت تار های مو می شود. ( توصیه شده به خصوص برای دوران بعد زایمان و شیر دهی )

این محصول به افراد دارای کف سر نرمال، خشک، آسیب دیده و تحریک شده و مستعد به ابتلا به شوره مناسب است.

ویال جی اف لازارتیک حاوی گیاه پلاسنتا ( Placenta ) است، یک بازسازنده قدرتمند که سبب تحریک و تقویت رشد مو می شود.

این عصاره از طریق پوست کف سر سبب تغذیه رسانی ریشه مو ها شده و انرژی لازم برای فعالیت آمینواسیدها، ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای بازسازی سلولی را تامین می کند.

بهترین روش مصرف بعد از حمام و خشک کردن کف سر با حوله است، یم ویال را روی کف سر باز کرده و به آرامی ماساژ دهید، از شست و شو پرهیز کنید.

بسته به میزان ریزش می توانید در هر نوبت مصرف 1 ویال استفاده کنید، مصرف به صورت روزانه مشکلی ندارد.

برای مشاهده تاثیرات محصول حداقل 3 ماه مصرف شود.

 

 

 

 

 

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*