نمایش: (26676)

ضد آفتاب های ایزدین

از میان تمام اشعه های مختلف خورشید که به زمین می رسند، اشعه ماورا بنفش ( UV ) از انواع دیگر خطرناک تر است و در واقع عامل اصلی ایجاد سرطان و پیری زودرس پوست محسوب می شود.

مسئله مهم تر آنکه مضرات این اشعه فقط در شرایط و یا زمان خاصی متوجه ما نیست! بلکه در تمام طول زندگی، هنگام راه رفتن، کار کردن، ورزش کردن و ... اشعه UV دنبال ماست.

پس چه با آفتاب بیشتر از دیگران سر و کار دارید و چه فکر می کنید زیر تابش و آسیب نور خورشید نیستید باید بدانید اشعه UV از هر راهی به دنبال تخریب پوست و جوانی شماست!

ایزدین برای سلامت پوست شما توصیه ها و محصولات علمی و تخصصی ارائه داده، برای بهترین مراقبت از پوستتان در برابر آفتاب 10 توصیه زیر را دنبال کنید و هر روز آنها را تکرار کنید.

ضد آفتاب های ایزدین

1-          ساعت بیرون رفتنتو کنترل کن!

بین ساعات 12 ظهر تا 4 بعد از ظهر تا جایی که می توانید از قرار گرفتن زیر تابش مستقیم نور آفتاب پرهیز کنید. چراکه در این ساعات زاویه تابش مستقیم و شدید است.

2-          خسیس نباشید...

در مصرف ضد آفتاب صرفه جویی نکنید، نیم ساعت پیش از خارج شدن از منزل کل صورت خود را با یک لایه نازک ضد آفتاب بپوشانید و هر 2 ساعت ضد آفتابتان را تجدید کنید.

3-          همه جا!

ضد آفتاب را روی تمام مناطق بدنتان که پوشش ندارد بزنید! گوش ها، پشت پلک و اطراف چشم، لب ها، دست ها و اگر صندل میپوشید حتی پاهایتان!

4-          اگر پوستت حساسه تو انتخاب نوع ضد آفتاب حساس تر باش!

اگر پوست شما مستعد به لک هست، اگر تحت درمان با لیزر و لایه بردار ها هستید، اگر پوست شما نازک و روشن است، ضد آفتاب هایی با UVA پروتکت بالا تر انتخاب کنید، این ضد آفتابها از ایجاد لک جلوگیری می کنند.

پیشنهاد ایزدین : فتو اولترا اسپات ، هم چنین اگر دوست دارید ضد آفتاب رنگی استفاده کنید و در عین حال نگران لک دار شدن پوستتان نباشید می توانید فتو اولترا اسپات رنگی را انتخاب کنید.

5-          جایی که لباس ضد آفتاب میشه!

اگر به دنبال محافظت 100% از پوست و زیبایی خود هستید، لباس مناسب، نقاب و عینک آفتابی محافظ UV را فراموش نکنید.

6-          کوچولوها فراموش نشن...

از آنجایی که پوست نوزادان بسیار حساس تر و نازک تر است، مصرف ضد آفتاب با SPF بالا و در عین حال ملایم مسئله ای مهم است،

فرمولاسیون محصولات طراحی شده برای نوزادان و کودکان مخصوص به خود آنهاست، بنابراین اگر سلامت فرزندتان را به اندازه خود او دوست دارید همین الان یک ضد آفتاب مناسب برای او تهیه کنید.

پیشنهاد ایزدین : ضد آفتاب کودک فیوژن فلوئید برای صورت و اسپری لوسیون ضد آفتاب کودک برای بدن و پوست حساس کودک شما

ضد آفتاب کودک ایزدین

7-          هر روز سال!

از آنجایی که خورشید هر روز طلوع می کند، شما هم هر روز باید ضد آفتاب بزنید.

8-          حتی در روزهای ابری...

روز هایی که خورشید پشت ابر است و گرما آن را احساس نمی کنید تنها 10% از اشعه UV کاسته شده!!!!

در واقع در همان روزها هم اشعه UV باقی 90% آسیب خود را به پوست وارد می کند! پس هر روز حتی در روزهای ابری و بارانی هم ضد آفتاب بزنید.

9-          و این داستان ادامه دارد....

مراقبت های پوست فقط به مصرف ضد آفتاب محدود نمی شود، در حقیقت پس از آنکه تمام نکات بالا را رعایت کردید و مطمئن شدید پوستتان در برابر آفتاب محافظت شده باید مراقبت را ادامه بدهید و به فکر تشنگی پوستتان باشید!

در واقع بعد از پاک کردن ضد آفتاب از روی پوست، پوست اکسیژن ندارد و شدیدا تشنه آب است! پس بهتر است از افتر سان به عنوان آبرسان و ترمیم کننده استفاده کنید!

پیشنهاد ایزدین : اسپری افترسان

10-          کنترل نا محسوس همیشه همراه!

زیبایی پوست بیانگر سلامت کلی بدن است، علاوه بر محافظت کامل از آن هر چند وقت یکبار برای چکاپ پوست و اطمینان از سلامت داخلی بدنتان به پزشک متخصص مراجعه کنید.

نشناختن محصول مناسب پوستیتان نباید مانع مصرف ضد آفتاب شود،

هر آنچه دوست دارید درباره ضد آفتاب ها بدانید اینجا بیاموزید!!

***   از کجا بدانم کدام تکسچر برای پوست من مناسب است؟   ***   

در انتخاب یک ضد آفتاب مناسب، تکسچر ( بافت ) محصول به اندازه SPF مهم است!

واقعیت این است که ما محصولاتی را مداوم استفاده می کنیم که حس خوبی به پوست ما بدهند، یک ضد آفتاب سبک که به نیاز های پوست ( خواه چرب یا خشک ) به درستی پاسخ دهد، می تواند تا ابد در سبد مراقبت پوست باقی بماند،

پس هنگام انتخاب ضد آفتاب، بر اساس نوع پوست و سلایق شخصی خود درباره ضد آفتاب مناسبتان از مشاورین کمک بخواهید.

پوست چرب، خشک و مختلط هر کدام نیاز های متفاوتی دارند و می بایست محصول با تکسچر متناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنند. هر ضد آفتابی برای هر نوع پوستی نیست.

پیشنهاد ایزدین : 

فیوژن فلوئید مینرال : مناسب پوست های خشک، حساس و آتوپیک

فیوژن فلوئید : مناسب پوست های نرمال تا خشک

فیوژن واتر : مناسب انواع پوست حتی چرب و حساس

***   SPF  مناسب پوست من کدام است؟   ***   

معمولا عدد SPF درج شده روی  محصول، در شرایط ایده آل آزمایشگاهی اندازه گیری می شود.

حال آنکه در زندگی واقعی ممکن است افراد تمام مراقبت های کامل را از پوست خود مثل ( مصرف پاک کننده، تونر، مرطوب کننده، کرم ضد چروک و ... ) انجام ندهند و هر کدام از آنها پوست را در برابر آفتاب آسیب پذیر تر کند.

طبق بررسی محققان SPF بالای 15 می تواند از پوست محافظت کند ( اگر شما تمام مراقبت های پوستی خود را دقیق و کامل انجام می دهید )

اما بنا به دلایل ذکر شده، و با پیش بینی اینکه ممکن است هر پوست تحت شرایط ایده ال نباشد برای محافظت کامل از پوست بهتر است از ضد آفتاب هایی با SPF حداقل 50 استفاده نمود.

از طرف دیگر برخی افراد به خاطر عواملی مثل لک، لیزر، رنگ پوست، میزان حساسیت پوست و ... در برابر نور آفتاب حساس ترند، توصیه می شود اینگونه پوست ها از ضد آفتاب های با SPF100  استفاده نمایند.

***   علامت UVA درج شده روی محصولات ضد آفتاب به چه معناست؟   ***   

همانطور که پیش تر گفتیم اشعه های مضر آفتاب به دو دسته UVA و UVB تقسیم بندی می شوند، UVB در فصول گرم سال و یا در میان اسکی بازان تاثیرات مشهود تری دارد، چراکه سبب ایجاد سوختگی های پوست می شود.

اما UVA قاتل خاموش است، می توان گفت آسیب های این اشعه تا مدت ها مخفی می ماند و بعد از مدتی به ناگاه تمام ظاهر پوست را دگرگون می کند،

UVA همواره و در هر فصلی در کمین است و می تواند سبب ایجاد سرطان، پیری زودرس، چین و چرورک، لک و ... روی پوست شود.

گرچه محافظت در برابر هر دو اشعه امری مهم و ضروری است اما جنگ با UVA از واجبات پوست است!

***   فاکتور ضد تعریق ( WATER RESISTANT ) چه کاربردی دارد؟   ***   

محصولات حاوی این ویژگی در حقیقت در برابر آب مقاوم هستند، بنابراین اگر شما می توانید مطمئن باشید در صورت تعریق و یا برخورد آب با پوست تاثیر ضد آفتابتان از بین نمی رود.

یکی از ویژگی های ضد آفتاب های ایزدین مقاومت آنها در برابر آب و تعریق است، به عبارتی شما هر یک از ضد آفتاب های ایزدین را انتخاب می کنید، مطمئن باشید از این تکنولوژِ بهره مند است.

***   اگر پوست من به حفاظت بیشتری نیاز داشته باشد چه کار باید بکنم؟   ***   

در برخی موارد تحت درمان و یا پوست های بسیار حساس و نازک، اشعه آفتاب به سرعت پوست را قرمز می کند و می سوزاند و حتی سبب ایجاد لک و یا هایپر پیگمنشن در پوست می شود،

گروه محصولات فوتواولترا ایزدین واکنش های پوست نسبت به آفتاب را کاهش می دهد، و انتخاب مناسبی برای کسانی است که به محافظت پوستی بیشتری نیاز دارند.

 این رنج محصولات همگی دارای SPF  بالاتر از 100 بوده و 2 تا 3 برابر بیشتر از نیاز یک پوست عادی از آن حفاظت می کنند.

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*