نمایش: (9821)

15 مکمل ورزشی ضروری برای خانم ها ( بخش اول )

یک اندام لاغر و عضلانی تنها با یک رژیم غذایی - تمرینی خوب و سخت به دست می آید. مسلما هر فردی با دستیابی به یک اندام متناسب احساس خوبی خواهد داشت.

یک برنامه موفق تناسب اندام شامل 3 بخش عمده است :

1-          تمرین سخت

2-          رژیم غذایی متعادل

3-          مصرف مکمل ها

رژیم غذایی و تمرین سخت می توانند تنها 80% شما را به هدف نزدیک تر کنند اما اگر خواهان نتایج 100% هستید از جادوی مکمل ها غافل نشوید.

با اضافه کردن این 15 مکمل به رژیم غذایی خود، به اندامی عضلانی دست یابید، سریع تر وزن کم کنید و سلامت کلی بدن خود را بهبود بخشید.

تیم اویرو سعی کرده در هر مقاله 5 نوع از مکمل های ضروری برای تناسب اندام خانم ها را معرفی و بررسی نماید.

1-               پروتئین آب پنیر ( whey protein )

پروتئین وی برای خانم ها

چیست : یکی از دو پروتئین شیر

چه کار می کند : مشخصه اصلی آب پنیر هضم سریع آن است. زمانی که وارد بدن می شود به سرعت تجزیه شده و آمینو اسید های آن جذب بافت های عضلانی می شود.

بدن در ساعات خاصی از شبانه روز ( مثلا اول صبح و یا بلافاصله بعد تمرین ) نیاز شدیدی به پروتئین دارد، حال آنکه پروتئین های دریافتی از منابع غذایی مثل تخم مرغ، سینه مرغ، استیک و ماهی به آرامی جذب می شوند.

اینجاست که اهمیت پروتئین وی نمایان می شود.

از دیگر ویژگی های پروتئین وی، افزایش جریان خون داخل عضلات است. به این ترتیب باعث می شود عضله زمانی که به اکسیژن، مواد مغذی و هورمون نیاز دارد به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد.

چگونه مصرف شود : 20 گرم پروتئین وی ( مخلوط شده با آب یا شیر ) به عنوان اولین وعده غذایی بعد از بیدار شدن و نیم ساعت قبل تمرین و 20 گرم بعدی نیم ساعت بعد از تمرین مصرف شود.

هم چنین می توانید همواره یک قاشق پروتئین وی بین وعده های غذایی مصرف کنید.

2-               تقویت کننده های نیتریک اکساید ( N.O Boosters )

چیست : هر ترکیبی که سبب افزایش سطح نیتریک اکساید جریان خون شود.

چه کار می کند :  N.O Booster ها با کاهش انقباض عضلات کنترل کننده رگ های خونی سبب افزایش قطر رگ ها و در نتیجه بهبود جریان خون در رگ ها و عضلات می شوند.

و از آنجایی که خون حامل اکسیژن و مواد مغذی مثل گلوکز، چربی و آمینواسید است، بهبود جریان خون سبب افزایش تولید انرژی می شود.

بنابراین شما می توانید برای مدت زمانی بیشتری به تمرینات سخت خود ادامه دهید و بعد از تمرین نیز عضلات شما ریکاوری بهتری خواهند داشت، و نتیجه آن اندامی متناسب تر است.

چگونه مصرف شود : محصولاتی را انتخاب کنید که حاوی ترکیباتی مثل آرژنین ( arginine )، سیترولین ( citrulline )، کارنتین (carnitine ) و یا پیکنوژنول ( pycnogenol ) هستند،

محرک های نیتریک اکساید را به مقدار درج شده روی محصول نیم تا یک ساعت پیش از تمرین استفاده کنید.

3-               کافئین ( caffeine )

چیست : مشهور ترین داروی محرک شناخته شده در سراسر دنیا

چه کار می کند : همانطور که می دانید کافئین یک محرک انرژی زاست که سبب افزایش تمرکز فرد می شود، هم چنین ثابت شده کافئین در تقویت استحکام عضلانی، افزایش قدرت و چربی سوزی در طول تمرین نیز موثر است.

به خصوص اگر همراه با عصاره چای سبز استفاده شود. کافئین میزان چربی جذب شده توسط سلول های چربی را افزایش می دهد، از سویی چای سبز با افزایش متابولیسم چربی ها را سوزانده و تبدیل به انرژی می کند، به این ترتیب فرد علاوه بر کسب

انرژی همزمان چربی سوزی نیز انجام داده.

چگونه مصرف شود : می توانید روزانه 2 تا 3 مرتبه کافئین هر بار به میزان 200 تا 400 میلی گرم نیم تا یک ساعت پیش از تمرین مصرف کنید.

کافئین و چای سبز

4-               روغن ماهی ( fish oil )

چیست : حاوی دو اسید چرب ضروری امگا-3 ( DPA و DHA )

چه کار می کند : بهتر است بگوییم روغن ماهی چه کاری نمی کند؟ فیش اویل با کاهش چربی خون علاوه بر پیشگیری از ابتلا به های قلبی عروقی نقش موثری در فعال سازی ژن های چربی سوز دارد.

چگونه مصرف شود : روزی سه مرتبه همراه با وعده های غذایی هر بار مقدار 2 گرم مصرف شود.

5-               پروتئین کازئین ( casein protein )

چیست : یکی دیگر از دو پروتئین شیر

چه کار می کند : هر چند منشا پروتئین وی و پروتئین کازئین هر دو یکسان است، اما کارایی آنها بسیار متفاوت است. کازئین بر خلاف وی ( آب پنیر ) بسیار آهسته هضم می شود. به این ترتیب می تواند تا چند ساعت برای بدن آمینو فراهم کند.

این ویژگی به خصوص مواقعی که چند ساعت مواد غذایی به بدن نمی رسد ( مثل زمان خواب ) بسیار مهم است،

تحقیقات اخیر نشان داده کسانی که قبل از خواب کازئین مصرف کرده اند رشد عضلانی بیشتری داشته اند، هم چنین کسانی که پس از تمرین از ترکیب پروتئین آب پنیر و کازئین به جای آب پنیر به تنهایی استفاده کرده اند ترمیم و رشد عضلانی بهتری دارند.

چگونه مصرف شود : مصرف 20 گرم کازئین درست قبل از خواب و هم چنین مصرف مخلوط 10 گرم کازئین و 10 گرم آب پنیر بعد از تمرین

 

محصولات پیشنهادی توسط مشاورین اویرو را در قسمت پایین صفحه ملاحظه فرمایید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو بصورت آنلاین در ارتباط باشید.

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*