نمایش: (2537)

دور چشم مناسب 50 سالگی به بالا

اولین علائم پیری معمولا در اطراف چشم بوجود می آیند،

چشمان شما شناسنامه همراه شما هستند که اگر از این ناحیه حساس مراقبت کنید، به راحتی سن خود را پنهان خواهید کرد!

اهمیت این موضوع منجر می شود بانوان بسیاری به داروخانه ها و فروشگاه های آرایشی مراجعه کنند که به دنبال کرم های دور چشم با وعده ی بازگشت زمان و جوانی می گردند.

 اما تا چه اندازه این محصولات کارایی دارند؟

 شما چطور باید محصول مناسب خودتان را تهیه کنید؟

بوتاکس یا کرم های دور چشم؟

پاسخ تمامی سوالات خود را بعد از مطالعه این مقاله خواهید یافت.

بعد از 50 سالگی و گذشت از سیکل یائسگی پوست دچار تغییرات ویژه ای می شود. در این دوران تخمدان، تخمک آزاد نمی کند، عادت ماهانه متوقف می شود و تولید هورمون استروژن کم تر از قبل می شود.

آشنایی با استروژن

استروژن هورمون طبیعی موجود در مردان و زنان است. نگه داشتن استروژن در سطح سالم برای هر دو جنس مهم است، اما زنان برای انجام وظایف عادی بدن مانند باردار شدن نیاز به استروژن بیشتری دارند. در طول یائسگی، میزان استروژن در زنان به میزان قابل توجهی کاهش مییابد. کاهش این هورمون موجب نازک تر شدن پوست و ایجاد چروک های عمیق روی پوست می شود.

چند راه برای تنظیم استروژن:

1_ ورزش کنید

ورزش با کاهش سطوح استروژن ارتباط دارد. ورزش ملایم و منظم میتواند به کنترل استروژن به شما کمک کند.

2_  سیگار نکشید

سیگار کشیدن ممکن است اثرات منفی بر سیستم غدد درون ریز داشته باشد، که همین قضیه موجب بهم ریختگی هورمون ها می شود.

3_ شکر نخورید

شکر می تواند منجر به عدم تعادل هورمون ها در بدن شود!

4 _ قهوه بنوشید

زنانی که بیش از دو فنجان قهوه ( ۲۰۰ میلی گرم کافئین ) در روز مصرف می کنند، معمولا سطوح بالاتری از استروژن را نسبت به زنان دیگر دارند.

انتخاب محصول مناسب

بصورت ژنتیکی بعضی از افراد دارای پف زیر چشم، تیرگی و یا گودی زیر هستند که این مشکلات بعد از یائسگی نمود بیشتری پیدا می کنند.

شما باید شناخت صحیحی از مشکل دور چشمتان داشته باشید، این شناخت به چه معناست؟

اگر تیرگی شما بصورت ارثی و از سنین جوانی وجود داشته راه حل قطعی برای رفع آن وجود ندارد، تنها راه ممکن استفاده از محصولات چند کاره می باشد که از پیشرفت این تیرگی بعد از 50 سالگی ( زمان کاهش استروژن ) کمک کند.

حال ممکن است شما خطوطی پنجه کلاغی و عمیق داشته باشید اما خبری از تیرگی و لک اطراف چشمانتان نباشد، اینجاست که شما به یک دور چشم پرکننده قوی خطوط پنجه کلاغی و چروک های سطحی زیر چشمتان نیاز دارید.

محصولات مناسب دور چشم

انتخاب بین این همه محصول با برند های مختلف شاید در نگاه اول کمی دشوار بنظر بیاید، لذا تصمیم گرفتیم به عنوان تیم مشاورین اویرو بهترین محصولات مناسب این دوره سنی را بشما معرفی کنیم تا در تصمیم گیری راحت تر باشید:

کرم دور چشم سیکلو استادرم

کرم دور چشم سیکلو استادرم

کرم دور چشم ویسپرر میلادوپیز

کرم دور چشم ویسپرر میلادوپیز

کرم دور چشم پرسیوس ژاندارسل

کرم دور چشم پرسیوس ژاندارسل

بوتاکس یا کرم های دور چشم

این مقایسه درست نیست که بین کرم و بوتاکس یکی را برتر و دیگری را ضعیف تر نشان دهیم!

اخیرا زمزه هایی حاکی بر عوارض بوتاکس و عدم تاثیر کرم های دور چشم به گوش می رسد که باعث بوجود آمدن ابهام و سوالات بسیاری برای مخاطبین اویرو شده است. به جای مقایسه، بهتر است هر دو را بشناسیم و با توجه به نیاز خود بهترین راه را انتخاب کنیم.

بوتاکس را می شناسید؟


سم بوتولینوم (Botulinum toxin) که با نام تجاری بوتاکس (Botox) در ایران معروف است از سم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می‌شود. بوتاکس پس از تزریق، جذب عضله های آن قسمت از چهره می شود و در پایانه های عصبی که فرمان انقباض را به عضلات می رسانند مستقر می شود. 

در این محل بوتاکس از آزاد شدن یک یک ماده شیمیایی که مسئول انقباض عضلانی است جلوگیری می کند و به این ترتیب دستور انقباض به عضله نمی رسد و در حقیقت نوعی فلج عضلانی موقت ایجاد می شود که 3 تا 6 ماه طول می کشد. عدم انقباض عضلات زیر پوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروک های پوست روی عضله می شود.

اگر پیش پزشک متخصص مراجعه کنید از بسیاری از عوارض این روش درامان خواهید بود. بطور کلی بوتاکس روی چروک های سطحی بیانی یا چروک های ناشی از آفتاب تاثیرگذاری موثری ندارد.

خطوط پنجه کلاغی

خطوط پنجه کلاغی چروک هایی در اطراف چشم هستند که از اطراف چشم به سمت شقیقه ها و گونه ها کشیده شده اند. این نام به دلیل شباهت این خطوط  به رد پای کلاغ می باشد!

این چروک ها متاسفانه بسیار مشخص هستند و اغلب باعث می شوند که پیرتر از سن خود به نظر برسید، ساده‌ ترین راه برای رفع این چروک‌ها، استفاده از بوتاکس است. اما اگر از سن پایین تر وقتی چروک ها تازه در حال تشکیل هستند، از کرم های مناسب استفاده کنید، دیگر نیازی به استفاده زود هنگام از بوتاکس و نگرانی از عوارض آن نیستید.

خطوط زیر چشم

این خطوط با بوتاکس قابل پر شدن نیستند، لذا نیاز است از یک کرم دور چشم مناسب و قوی برای رفع این چروک ها استفاده کرد. بعد از 50 سالگی که افتادگی و تیرگی هم به مشکلات اطراف چشم اضافه می شود، شما می توانید با استفاده از یک محصول دور چشم چند کاره به بهبود این چروک ها و مشکلات کمک کنید.

پس برای مشکلات دور چشم خود، راه حل مناسب را انتخاب کنید!

مشاورین اویرو برای انتخاب صحیح تر شما را راهنمایی خواهند کرد، تا متناسب با مشکل دور چشمتان بهترین محصول را انتخاب بفرمایید.

.

.

 محصولات پیشنهادی توسط مشاورین اویرو را در قسمت پایین صفحه ملاحظه فرمایید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.      41702 _ 021 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*