نمایش: (489)

6 راه جلوگیری از پیری و خشکی پوست در زمستان

برای همه ژاکت پشمی، دستکش و شال بافت جز وسایل مورد نیازشان برای استفاده در فصل زمستان هستند. همه ی این موارد ذکر شده محافظ شما در برابر سرمای زمستان، باد و بارون و... می باشند،

اما آیا به پوست خود که مهمترین لباس شماست، توجه می کنید؟

یکی از مواردی که احتمالا در طول سردترین ماه سال فراموش می کنید، توانایی پوست شما برای مبارزه با پیری و خشکی می باشد.

باور کنید یا نه، زمستان می تواند تاثیر مخربی بر لطافت و سلامت پوست شما داشته باشد.

عدم وجود رطوبت در پوست موجب خشکی، تیرگی و ایجاد چین و چروک می شود که اگر فکری بحال این شرایط نکنید، دهیدراسیون میهمان ناخواسته پوستتان می شود.

چگونه با این شرایط سخت برای پوستتان مبارزه می کنید؟

در ادامه مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را خواهید گرفت...

تیم مشاورین اویرو با برسی های متعدد و ساعت ها مشاوره با پزشکان پوست، مو و زیبایی برای بهبود مشکل خشکی پوست در فصل زمستان، 6 راه را برای شما عزیزان شرح خواهند داد.

این 6 نکته مهم را هرگز فراموش نکنید:

با توجه به شروع فصل سرما و نیاز پوست به محصولات رطوبت رسان، بهتر است 6 قانون مراقبت از پوست را رعایت کنید.

سرمای فصل زمستان، تابش محدود نور خورشید و استفاده از وسایل گرمایشی در منزل، روی پوست تاثیر منفی می گذارد و اما با خوردن مواد غذایی سالم و استفاده از محصولات مناسب، می توان مانع از این آسیب ها شد و در کمتر از ۳ هفته، تاثیر مثبت آن را روی پوست مشاهده کرد.

1_ شوینده خود را تغییر دهید

با تغییر فصل و شروع فصل سرما بهتر است شوینده خود را تغییر داده و یک محصول آبرسان یا ملایم تر استفاده کنید. بطور طبیعی در این فصل پوست خشک تر شده و مشکلاتی نظیر دهیدراسیون به سراغ پوست شما می آید، پس چه بهتر که شما قبل ایجاد حس خشکی، کشش و نمایان شدن چروک های بیانی به فک راهی برای پیشگیری باشید. این روش بیشتر برای افرادی با پوست خشک و نرمال توصیه می شود، پس اگر پوست چرب و مستعد آکنه دارید با مشاور و یا پزشک خود در این زمینه مشورت کنید و متناسب با شرایط پوستی خود، بهترین محصول را استفاده کنید.

شوینده مناسب فصل سرما برای پوست های خشک تا نرمال:

ژل هیدروبوست میلادوپیز

 

2_ محصول آبرسان مثل آب روی آتیش!

کرم، ژل کرم، فلوئید و سرم های آبرسان مانند آبی روی آتیش عمل میکنند. در روزهای سرد زمستان بهتر است قبل از خروج از منزل مقداری رطوبت رسان را به زیر کرم ضدآفتاب خود بزنید تا خشکی صورتتان را برطرف کنید. دهیدراسیون مشکلات بسیار متعددی برای پوست شما ایجاد میکند که در مقاله * پوست دهیدراته را بشناسید * به برسی دقیق تری از پوست دهیدراته پرداخته ایم.

کرم آبرسان روز هیدرابوست میلادوپیز     و     کرم آبرسان شب هیدرابوست میلادوپیز

 

3_ ماسک های رطوبت رسان را جدی بگیرید!

ماسک هزارو یک خاصیت برای پوست دارد به همین دلیل میتوان آن را معجزه ای برای پوست نامید. ماسک برای هر نوع پوستی مفید است و مانند یک معجزه گر عمل میکند!

البته یک نکته مهم را در استفاده از ماسک ها باید جدی گرفت، آن هم استفاده از ماسک مناسب با پوستتان می باشد.

بطور مثال ماسک مناسب پوست چرب با پوست خشک هم از لحاظ بافت و هم عملکردشان تفاوت دارد. اگر پوست نرمال تا خشکی دارید می توانید از ماسک مرطوب کننده میلادوپیز استفاده کنید:

ماسک آبرسان هیدروبوست میلادوپیز

4_ تونر و محلول پاک کننده آبرسان و پوست ابریشمی

اگر شما از پاک کننده استفاده نمی کنید، قطعا نمی دانید که هر روز چه چیزی را از دست میدهید!

استفاده از شوینده آبرسان پوست به تنهایی برای تامین رطوبت پوست، کافی نیست اما برای جبران رطوبت تامین نشده پوست لازم است از یک تونر آبرسان استفاده کرد.

یک پاک کننده مایع یـا تونر باید بتواند لطافت و رطوبت از دست رفته را به پوست برگرداند، مانند لوسیون هیدرا فرشور گینو که برای انواع پوست ها به جز چرب مستعد آکنه مناسب است:

لوسیون هیدرا فرشور گینو

 

5_ کرم دور چشم رطوبت رسان

استفاده از کرم دور چشم دیگر سن ندارد!

این تصور اشتباه که از 30 سالگی به بعد باید از کرم دورچشم استفاده کرد، کاملا اشتباه است. خشکی دور چشم یکی از دلایل پیری زودرس پوست حساس اطراف چشم و ایجاد تیرگی می باشد. شاید برای آشنایی بیشتر با لزوم استفاده از دورچشم در 20 تا 30 سالگی و محصولات مرتبط بهتر باشد مقاله  * دورچشم مناسب 20 تا 30 سالگی *  را مطالعه بفرمایید.

بهتر است در فصل سرما همیشه کرم دور چشم مرطوب کننده ای را استفاده کنید، این محصولات محدودیت سنی ندارند و هر شخص متناسب با نیاز خود میتواند از این کرم ها استفاده کند.

بطور مثال افراد زیر 30 سال ( که مشکل خاصی نظر پف، تیرگی و خطوط ندارند ) اگر به تنهایی یک کرم آبرسان استفاده کنند، کفایت میکند اما افراد بالای 40 سال که چروک های عمیق تری دارند بهتر است صبح یک کرم مرطوب کننده دور چشم و شب یک ضدچروک قوی تر استفاده کنند.

شاید در نگاه اول بین این همه محصول، انتخاب محصول مناسب کمی دشوار بنظر بیاید اما ما به شما محصول بسیار کارآمدی را معرفی میکنیم:

کرم دور چشم هیدرابوست میلادوپیز

 

6_ ضدآفتاب را فراموش نکنید

تصور عام مردم این است که در فصل زمستان نباید از ضدآفتاب استفاده کرد!

باید گفت لزوم استفاده از این کرم ها در هوای ابری زمستان بیشتر است، چرا که تاثیر اشعه مضر آفتاب ( ماوراء بنفش ) در هوای ابری بیشتر می‌باشد.

در صورتی که در فصل زمستان برف بر روی زمین وجود داشته باشد مقادیر زیادی از این اشعه مضر را منعکس می کند، تا آنجا که اثرات مضر آن حتی بیشتر از زمان تابش مستقیم نور آفتاب است.

بهترین میزان spf برای کرم ضدآفتاب در فصل زمستان 

ضد آفتاب مناسب این فصل، کرم‌هایی با SPF 30 تا 50 می باشد که کمی هم خاصیت مرطوب کنندگی داشته و بتواند نیاز پوست های خشک و نرمال را برطرف کند. پوست های چرب هم بهتر است زیر نظر پزشک یا مشاور بهترین ضدآفتاب مناسب خود را با spf پایین تر استفاده کنند.

اگر فکر میکنید spf پایین تر به معنای محافظت کمتر از پوستتان در برابر آسیب های محیطیست، بهتر است مقاله  *  تفاوت spf در ضدآفتاب *  را مطالعه بفرمایید تا از درستی یا نادرستی اندیشه خود باخبر شوید!

کرم مرطوب کننده حاوی ضدآفتاب با spf30

مرطوب کننده کیووی حاوی ضد آفتاب

 

آشنایی با ترتیب استفاده از محصولات مراقبتی در زمستان

هر شخصی که به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت می دهد، برای درمان و مراقبت از پوست خود محصولات مختلفی دارد اما سوال اصلی اکثر افراد ترتیب استفاده از این محصولات است. برای پوست های خشک تا نرمال که معمولا با مشکل دهیدراسیون مواجه می شوند، برنامه مراقبتی زیر را توصیه می کنیم:

در قسمت های قبلی مقاله درباره ی بسیاری از محصولات مراقبتی توضیحات مورد نیاز ذکر شد اما سوال بسیاری از افراد این است که آیا محصول ضدچروکی هست که خواص رطوبت رسانی بالایی هم داشته باشد؟

یکی از بهترین محصولاتی که علاوه بر خواص ضدچروک یک محصول آبرسان نیز می باشد، سرم  هیدرا پرو اسکین رجیمن می باشد:

سرم هیدرا پرو اسکین رجیمن کامفورت زون

این سرم آنتی اکسیدان و پیشگیرنده ایجاد خطوط  و بروز آثار پیری می باشد که تمامی افراد با انواع مدل پوست ها می توانند از این سرم استفاده کنند به جز افرادی با جوش های فعال.

بافت محصول شیری و بسیار روان است، با حداقل میزان چربی و استفاده از تکنولوژی حامل برای جذب سریع و بالا تر سرم روی پوست که جزو مهم ترین دلایل برتری این محصول نسبت به سایر محصولات است.

ماده موثره های سرم پرو اسکین رجیمن:

هیالورونیک اسید

ویتامین E

کره کاریته

صمغ زانتیان

گلیسیرین

ماسلینیک اسید برگرفته از زیتون

سیکلو دکسترین رتینول

محصولات پیشنهادی توسط مشاورین اویرو را در قسمت پایین صفحه ملاحظه فرمایید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   41702 _ 021 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*